Her şey hedef kitlenizin sizi ne kadar kolay bulabildiğiyle ilgilidir.

Arama motoru optimizasyonu (SEO) genellikle web sitenizin çeşitli bölümlerinde küçük değişiklikler yapmakla ilgilidir. Tek tek bakıldığında bu değişiklikler artımlı iyileştirmeler gibi görünebilir ancak diğer optimizasyonlarla birleştirildiklerinde, sitenizin kullanıcı deneyimi ve organik arama sonuçlarındaki performansı üzerinde dikkate değer bir etkisi olur. Web sayfalarının temel bileşenlerinden oluştuğu için birçoğu hakkında halihazırda bilgi sahibi olmanıza rağmen bunlardan en iyi şekilde yararlanmıyor olabilirsiniz.

Web sitenizi kullanıcılarınızın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde optimize etmeniz gerekir. Bu kullanıcılardan biri, diğer kullanıcıların içeriğinizi keşfetmesine yardımcı olan arama motorudur. Arama motoru optimizasyonu, arama motorlarının içeriğinizi anlamasına ve sunmasına yardımcı olmayla ilgilidir.

Bu yüzden web sitesinde içeriklerin iyileştirilmesi gerekli görülen değişikliklerin uzman tarafından yapılması gerekmektedir. SEO işini yaparken “birinci sayfa, birinci sıra” gibi sözler vermemekteyiz. Bunun yerine site trafiğinde ve sitedeki genel anahtar kelimelerin neredeyse %80’inde kademeli olarak ziyaretçi artışı sağlamaktayız. Bununla beraber internet siteniz arama motorlarında en üst sıralara kadar gelebilmektedir.